Gr. 6 Sports

2020 Grade 6 Basketball Tournament Schedule

East Girls

Venue: Prince of Peace

Time

Court 1

Court 2

3:00 pm

Prince of Peace vs. East Lake 1

Prairie Waters vs. Langdon 1

3:30 pm

East Lake 2 vs. Indus

Langdon 1 vs. Rainbow Creek

4:00 pm

Prairie Waters vs. East Lake 1

Rainbow Creek vs. Langdon 2

4:30 pm

Prince of Peace vs. Langdon 1

Indus vs. Prairie Waters

5:00 pm

East Lake 1 vs. Langdon 2

East Lake 2 vs. Rainbow Creek

5:30 pm

Prince of Peace vs. Indus

Langdon 2 vs. East Lake 2

 

East Boys

Venue: Langdon

Time

Court 1

Court 2

3:00 pm

Prince of Peace 1 vs. Langdon 1

East Lake 1 vs. Rainbow Creek 1

3:30 pm

Prince of Peace 2 vs. East Lake 2

Langdon 2 vs. Rainbow Creek 2

4:00 pm

Langdon 2 vs. East Lake 2

Rainbow Creek 1 vs. Prairie Waters

4:30 pm

Prince of Peace 1 vs. East Lake 3

East Lake 1 vs. Prairie Waters

5:00 pm

Prince of Peace 2 vs. Langdon 3

East Lake 1 vs. Rainbow Creek 2

5:30 pm

East Lake 2 vs. Rainbow Creek 1

Langdon 1 vs. East Lake 3

6:00 pm

Langdon 2 vs. Prairie Waters

Langdon 1 vs. East Lake 2

6:30 pm

Prince of Peace 1 vs. Rainbow Creek 1

Langdon 3 vs. Prairie Waters

7:00 pm

Prince of Peace 2 vs. Rainbow Creek 2

Langdon 3 vs. East Lake 3

 

North Boys

Venue: Muriel Clayton

Time

Court 1

Court 2

3:00 pm

Muriel Clayton vs. Meadowbrook 3

CW Perry 1 vs. Windsong 1

3:30 pm

Meadowbrook 2 vs CW Perry 3

Windsong 2 vs. Meadowbrook 1

4:00 pm

Muriel Clayton vs. CW Perry 1

CW Perry 2 vs. Meadowbrook 3

4:30 pm

Meadowbrook 2 vs. Windsong 2

Meadowbrook 3 vs. CW Perry 3

5:00 pm

Windsong 1 vs CW Perry 3

Windsong 2 vs CW Perry 2

5:30 pm

CW Perry 2 vs. Meadowbrook 1

Meadowbrook 2 vs Windsong 1

6:00 pm

Windsong 2 vs. Meadowbrook 3

Meadowbrook 1 vs CW Perry 1

6:30 pm

Muriel Clayton vs. CW Perry 2

Windsong 1 vs. CW Perry 3

 

North Boys

Venue: W.G. Murdoch

Time

Court 1

Court 2

3:00 pm

W. G. Murdoch vs. Airdrie 1

Airdrie 2 vs. Northcott Prairie 2

3:30 pm

Northcott Prairie 1 vs. Beiseker

Kathyrn vs. Herons Crossing

4:00 pm

Northcott Prairie 1 vs. Airdrie 2

Northcott Prairie 2 vs. Kathyrn

4:30 pm

Beiseker vs. Airdrie 2

Airdrie 1 vs. Kathyrn

5:00 pm

Northcott Prairie 2 vs. Herons Crossing

Northcott Prairie 1 vs. WG Murdoch

5:30 pm

Airdrie 2 vs. WG Murdoch

Airdrie 1 vs. Northcott Prairie 1

6:00 pm

Herons Crossing vs. W.G. Murdoch

Beiseker vs. Kathyrn

 

North Girls

Venue: Meadowbrook

Time

Court 1

Court 2

3:00 pm

Meadowbrook 1 vs. Windsong 2

Windsong 1 vs. Northcott Prairie 1

3:30 pm

Windsong 2 vs. Meadowbrook 2

Beiseker vs. Northcott Prairie 2

4:00 pm

Windsong 1 vs. Meadowbrook 2

Meadowbrook 1 vs. Windsong 2

4:30 pm

Meadowbrook 1 vs. Beiseker

Meadowbrook 2 vs. Northcott Prairie 1

5:00 pm

Beiseker vs. Windsong 1

Windsong 2 vs. Northcott Prairie 2

5:30 pm

Meadowbrook 1 vs. Northcott Prairie 1

Meadowbrook 2 vs. Northcott Prairie 2

 

North Girls

Venue: CW Perry

Time

Court 1

Court 2

3:00 pm

CW Perry vs. Airdrie 1

Airdrie 2 vs. Herons Crossing

3:30 pm

Airdrie 1 vs. Muriel Clayton

WG Murdoch vs. Airdrie 2

4:00 pm

CW Perry vs. Muriel Clayton

Airdrie 1 vs. Herons Crossing

4:30 pm

Airdrie 2 vs. WG Murdoch

Muriel Clayton vs. CW Perry

5:00 pm

CW Perry vs. Herons Crossing

WG Murdoch vs. Airdrie 1

 

West Girls

Venue: Bearspaw

Time

Court 1

Court 2

3:00 pm

Bearspaw vs. Mitford 1

Springbank 1 vs. Fireside

3:30 pm

Banded Peak vs. Manachaban

Springbank 1 vs. Mitford 2

4:00 pm

Springbank 2 vs. Mitford 1

RancheView vs. Bearspaw

4:30 pm

Bearspaw vs. Mitford 2

RancheView vs. Banded Peak

5:00 pm

Springbank 2 vs. Fireside

Springbank 1 vs. Manachaban

5:30 pm

Mitford 2 vs. RancheView

Mitford 1 vs. Banded Peak

6:00 pm

Springbank 2 vs. Bearspaw

Fireside vs. Manachaban

6:30 pm

Bearspaw vs. Banded Peak

Springbank 1 vs. Rancheview

 

West Boys

Venue: Mitford

Time

Court 1

Court 2

3:00 pm

Mitford 1 vs. Manachaban 1

Mitford 3 vs. Springbank 3

3:30 pm

Mitford 2 vs. Manachaban 2

RancheView 2 vs. Bearspaw 2

4:00 pm

Springbank 3 vs. Banded Peak

Springbank 1 vs. Fireside

4:30 pm

Mitford 3 vs Fireside

Springbank 2 vs Bearspaw 1

5:00 pm

Mitford 1 vs. RancheView 1

Manachaban 1 vs. Bearspaw 1

5:30 pm

Mitford 2 vs. Springbank 2

Manachaban 2 vs. Bearspaw 2

6:00 pm

Springbank 3 vs. RancheView 2

Springbank 2 vs. Banded Peak

6:30 pm

Mitford 1 vs. Bearspaw 1

RancheView 1 vs. Mitford 3

7:00 pm

Manachaban 1 vs. Banded Peak

RancheView 2 vs. Springbank 1

7:30 pm

Manachaban 2 vs. Fireside

Springbank 1 vs. Mitford 3

8:00 pm

Mitford 2 vs. Bearspaw 2

Springbank 2 vs. RancheView 1

 

2019-20 Tournament Dates

Fr, Feb 28 Basketball
3:00 pm
Schedule
North Boys Muriel Clayton
North Boys W.G. Murdoch
North Girls
Meadowbrook
North Girls
C.W. Perry
East Boys
Langdon
East Girls
Prince of Peace
West Boys
Mitford
West Girls
Bearspaw
Document Actions