Sections
Personal tools
You are here: Home Middle School Sports Volleyball - Jr. B

Volleyball - Jr. B


2019-20 Tournament Dates

 

Jr. B Boys North Nov 29





Time Court Team Team
3:00 C.W. PERRY 1 Herons Crossing Muriel Clayton
4:00 C.W. PERRY 1 C.W. Perry Airdrie
5:00 C.W. PERRY 1 W.G. Murdoch 1 Herons Crossing
6:00 C.W. PERRY 1 C.W. Perry Windsong Heights
7:00 C.W. PERRY 1 W.G. Murdoch 2 Meadowbrook
8:00 C.W. PERRY 1 C.W. Perry W.G. Murdoch 1

 

3:00 C.W. PERRY 2 W.G. Murdoch 1 Meadowbrook
4:00 C.W. PERRY 2 Windsong Heights W.G. Murdoch 2
5:00 C.W. PERRY 2 Meadowbrook Airdrie
6:00 C.W. PERRY 2 W.G. Murdoch 2 Herons Crossing
7:00 C.W. PERRY 2 Muriel Clayton Windsong Heights
8:00 C.W. PERRY 2 Airdrie Muriel Clayton

 

Jr. B Girls North Nov 29





Time Court Team Team
3:00 MURIEL CLAYTON 1 Windsong Heights 1 C.W. Perry 2
4:00 MURIEL CLAYTON 1 Windsong Heights 1 Muriel Clayton 1
5:00 MURIEL CLAYTON 1 Windsong Heights 2 C.W. Perry 2
6:00 MURIEL CLAYTON 1 Muriel Clayton 1 Windsong Heights 1
7:00 MURIEL CLAYTON 1 Windsong Heights 2 Muriel Clayton 1
8:00 MURIEL CLAYTON 1 Windsong Heights 2 Muriel Clayton 2

 

Time Court Team Team
3:00 MURIEL CLAYTON 2 Airdrie 1 W.G. Murdoch 1
4:00 MURIEL CLAYTON 2 Airdrie 1 Muriel Clayton 2
5:00 MURIEL CLAYTON 2 Airdrie 1 Windsong Heights 1
6:00 MURIEL CLAYTON 2 W.G. Murdoch 1 C.W. Perry 2
7:00 MURIEL CLAYTON 2 W.G. Murdoch 1 Muriel Clayton 2






* Mead 1 and 2 have same coach

 

Time Court Team Team
3:00 HERONS CROSSING 1 Herons Crossing 1 Airdrie 2
4:00 HERONS CROSSING 1 Herons Crossing 1 C.W. Perry 1
5:00 HERONS CROSSING 1 Herons Crossing 2 C.W. Perry 1
6:00 HERONS CROSSING 1 Airdire 2 Kathyrn
7:00 HERONS CROSSING 1 Herons Crossing 2 Meadowbrook 1
8:00 HERONS CROSSING 1 Herons Crossing 2 Meadowbrook 2

 

Time Court Team Team
3:00 HERONS CROSSING 2 Meadowbrook 2 W.G. Murdoch 2
4:00 HERONS CROSSING 2 Airdrie 2 W.G. Murdoch 2
5:00 HERONS CROSSING 2 Meadowbrook 1 W.G. Murdoch 2
6:00 HERONS CROSSING 2 C.W. Perry 1 Meadowbrook 2
7:00 HERONS CROSSING 2 Herons Crossing 1 Kathyrn
8:00 HERONS CROSSING 2 Meadowbrook 1 Kathyrn






*MC 1 and 2 have same coach


*WGM 1 and 2 have same coach



Jr. B Boys West-East Nov 29





Time Court Team Team
3:00 BEARSPAW 1 Banded Peak Indus
4:00 BEARSPAW 1 Indus Langdon
5:00 BEARSPAW 1 Bearspaw Langdon
6:00 BEARSPAW 1 Westbrook 2 Manachaban
7:00 BEARSPAW 1 Bearspaw Chestermere Lake
8:00 BEARSPAW 1 Bearspaw Westbrook 2

 

Time Court Team Team
3:00 BEARSPAW 2 Westbrook 1 Chestermere Lake
4:00 BEARSPAW 2 Westbrook 1 Banded Peak
5:00 BEARSPAW 2 Chestermere Lake Manachaban
6:00 BEARSPAW 2 Westbrook 1 Indus
7:00 BEARSPAW 2 Westbrook 2 Langdon
8:00 BEARSPAW 2 Banded Peak Manachaban

 

Jr. B Girls  West Nov 29





Time Court Team Team
3:00 MITFORD 1 Mitford 1 Bearspaw 2
4:00 MITFORD 1 Manachaban 1 Mitford 2
5:00 MITFORD 1 Mitford 1 Manachaban 1
6:00 MITFORD 1 Bearspaw 1 Manachaban 2

 

Time Court Team Team
3:00 MITFORD 2 Bearspaw 1 Manachaban 1
4:00 MITFORD 2 Mitford 1 Bearspaw 1
5:00 MITFORD 2 Bearspaw 2 Manachaban 2
6:00 MITFORD 2 Mitford 2 Bearspaw 2
7:00 MITFORD 2 Manachaban 2 Mitford 2

 

Time Court Team Team
3:00 RANCHEVIEW Springbank 1 Westbrook
4:00 RANCHEVIEW Springbank 2 Westbrook
5:00 RANCHEVIEW Springbank 1 RancheView
6:00 RANCHEVIEW Springbank 2 RancheView
7:00 RANCHEVIEW Springbank 1 Springbank 2
8:00 RANCHEVIEW Westbrook RancheView





*Spr 1 and 2 have same coach

 

Jr. B Girls  East Nov 29





Time Court Team Team
3:00 CHESTERMERE LAKE 1 Chestermere Lake 1 Indus
4:00 CHESTERMERE LAKE 1 Chestermere Lake 1 Langdon 2
5:00 CHESTERMERE LAKE 1 Chestermere Lake 1 Langdon 1
6:00 CHESTERMERE LAKE 1 Chestermere Lake 2 Langdon 1

 

Time Court Team Team
3:00 CHESTERMERE LAKE 2 Chestermere Lake 2 Langdon 2
4:00 CHESTERMERE LAKE 2 Langdon 1 Indus
5:00 CHESTERMERE LAKE 2 Chestermere Lake 2 Indus
6:00 CHESTERMERE LAKE 2 Langdon 2 Indus

 

Date Time Event Tournament Venue
Fr, Nov 15
3:00 pm Tournament #1



West Girls
Bearspaw 1, Bearspaw 2, Manachaban 1, Mitford 1, Mitford 2, Springbank 1, Springbank 2
Bearspaw


West Girls
Manachaban 1, Manachaban 2, Westbrook, RancheView
RancheView


North Girls
Airdrie 1, Airdrie 2, C.W. Perry 1, C.W. Perry 2, Kathyrn, Muriel Clayton 1, Muriel Clayton 2
C.W. Perry


North Girls
Herons Crossing 1, Herons Crossing 2, Meadowbrook 1, Meadowbrook 2, W.G. Murdoch 1, W.G. Murdoch 2, Windsong Heights 1, Windsong Heights 2
Meadowbrook


North Boys
Airdrie, C.W. Perry, Herons Crossing, Meadowbrook, Muriel Clayton, W.G. Murdoch 1, W.G. Murdoch 2, Windsong Heights
Muriel Clayton


East Girls
Chestermere Lake 1, Chestermere Lake 2, Indus, Langdon 1, Langdon 2
Langdon


East and West Boys
Banded Peak, Bearspaw, Chestermere Lake, Indus, Langdon, Manachaban, Westbrook 1, Westbrook 2
Chestermere Lake


Jr. B Boys North Nov 22





Time Court Team Team
3:00 C.W. PERRY 1
Windsong Heights Meadowbrook
4:00 C.W. PERRY 1 W.G. Murdoch 1 C.W. Perry
5:00 C.W. PERRY 1 W.G. Murdoch 2 Herons Crossing
6:00 C.W. PERRY 1 Herons Crossing W.G. Murdoch 2
7:00 C.W. PERRY 1 Windsong Heights Muriel Clayton
8:00 C.W. PERRY 1 Airdrie C.W. Perry


Time Court Team Team
3:00 C.W. PERRY 2
W.G. Murdoch 1 Muriel Clayton
4:00 C.W. PERRY 2 Windsong Heights Herons Crossing
5:00 C.W. PERRY 2 Meadowbrook Airdrie
6:00 C.W. PERRY 2 C.W. Perry Muriel Clayton
7:00 C.W. PERRY 2 Airdrie W.G. Murdoch 2
8:00 C.W. PERRY 2 Meadowbrook W.G. Murdoch 1



Jr. B Girls North Nov 22





Time Court Team Team
3:00 MEADOWBROOK 1
Herons Crossing 2 Airdrie 2
4:00 MEADOWBROOK 1 C.W. Perry 2 Kathyrn
5:00 MEADOWBROOK 1 Kathyrn W.G. Murdoch 2
6:00 MEADOWBROOK 1 Herons Crossing 2 C.W. Perry 1
7:00 MEADOWBROOK 1 C.W. Perry 2 W.G. Murdoch 2
8:00 MEADOWBROOK 1 C.W. Perry 1 W.G. Murdoch 2

 

Time Court Team Team
3:00 MEADOWBROOK 2
Herons Crossing 2 Meadowbrook 1*
4:00 MEADOWBROOK 2 C.W. Perry 1 Meadowbrook 2*
5:00 MEADOWBROOK 2 Airdrie 2 Meadowbrook 1*
6:00 MEADOWBROOK 2 C.W. Perry 2 Meadowbrook 2*
7:00 MEADOWBROOK 2 Meadowbrook 2* Airdrie 2
8:00 MEADOWBROOK 2 Meadowbrook 1* Kathyrn






* Mead 1 and 2 have same coach

 

Time Court Team Team
3:00 MURIEL CLAYTON 1 Muriel Clayton 1* W.G. Murdoch 1
4:00 MURIEL CLAYTON 1 Muriel Clayton 2* Windsong Heights 1
5:00 MURIEL CLAYTON 1 Muriel Clayton 1* Windsong Heights 2
6:00 MURIEL CLAYTON 1 Herons Crossing 1 Windsong Heights 2
7:00 MURIEL CLAYTON 1 Muriel Clayton 2* Airdrie 1

 

Time Court Team Team
3:00 MURIEL CLAYTON 2 Airdrie 1 Windsong Heights 2
4:00 MURIEL CLAYTON 2 Herons Crossing 1 Airdrie 1
5:00 MURIEL CLAYTON 2 Herons Crossing 1 W.G. Murdoch 1
6:00 MURIEL CLAYTON 2 W.G. Murdoch 1 Windsong Heights 1
7:00 MURIEL CLAYTON 2 Muriel Clayton 1* Windsong Heights 1
8:00 MURIEL CLAYTON 2 Muriel Clayton 2* W.G. Murdoch 1






*MC 1 and 2 have same coach


*WGM 1 and 2 have same coach



Jr. B Boys West Nov 22





Time Court Team Team
2:45 BANDED PEAK Banded Peak Manachaban
3:30 BANDED PEAK Manachaban Westbrook 2
4:15 BANDED PEAK Banded Peak Westbrook 2
5:00 BANDED PEAK Bearspaw Westbrook 1
5:45 BANDED PEAK Banded Peak Westbrook 1
6:30 BANDED PEAK Westbrook 2 Bearspaw
7:15 BANDED PEAK Westbrook 1 Manachaban
8:00 BANDED PEAK Banded Peak Bearspaw

 

Jr. B Girls  West Nov 22





Time Court Team Team
3:00 MITFORD 1 Mitford 2* Manachaban 2
4:00 MITFORD 1 Mitford 2* Westbrook
5:00 MITFORD 1 Mitford 2* Manachaban 2

 

Time Court Team Team
3:00 MITFORD 2 Mitford 1* Westbrook
4:00 MITFORD  2 Mitford 1* Manachaban 2
5:00 MITFORD 2 Mitford 1* Westbrook

 

Time Court Team Team
3:00 BEARSPAW 1 Bearspaw 1 RancheView
4:00 BEARSPAW 1 Springbank 1* Manachaban 1
5:00 BEARSPAW 1 Bearspaw 2 RancheView
6:00 BEARSPAW 1 Manachaban 1 RancheView




 

Time Court Team Team
3:00 BEARSPAW 2 Springbank 1* Bearspaw 2
4:00 BEARSPAW 2 Springbank 2* Bearspaw 1
5:00 BEARSPAW 2 Springbank 1* Bearspaw 1
6:00 BEARSPAW 2 Springbank 2* Bearspaw 2
7:00 BEARSPAW 2 Springbank 2* Manachaban 1





*Spr 1 and 2 have same coach

 

Jr. B Boys East Nov 22





Time Court Team Team
3:00 LANGDON Langdon Indus
4:00 LANGDON Chestermere Lake Indus
5:00 LANGDON Chestermere Lake Langdon
6:00 LANGDON Indus Langdon
7:00 LANGDON Chestermere Lake Langdon

 

Jr. B Girls  East Nov 22





Time Court Team Team
3:00 CHESTERMERE LAKE 1 Indus Chestermere Lake 2
4:00 CHESTERMERE LAKE 1 Chestermere Lake 2
Langdon 2
5:00 CHESTERMERE LAKE 1 Chestermere Lake 1 Langdon 1
6:00 CHESTERMERE LAKE 1 Langdon 1
Chestermere Lake 2

 

Time Court Team Team
3:00 CHESTERMERE LAKE 2 Langdon 2 Chestermere Lake 1
4:00 CHESTERMERE LAKE 2 Langdon 1 Indus
5:00 CHESTERMERE LAKE 2 Langdon 2 Indus
6:00 CHESTERMERE LAKE 2 Chestermere Lake 1 Indus

 

Document Actions